A kánikulával is meg kell küzdeniük a sportolóknak a tokiói olimpián

Elégedett Thomas Bach

Sport
  • 2018.11.29. - 00:48

Elragadtatva beszélt Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke a 2020-as tokiói olimpia előkészületeiről a japán fővárosban.

 Már most, kevesebb mint két évvel a játékok előtt látjuk, hogy minden a helyén van Tokióban egy sikeres olimpiához – mondta a német sportvezető, aki a NOB végrehajtó bizottságának ülésére érkezett Tokióba. A japán szervezőknek több nehézséggel is meg kellett küzdeniük az elmúlt évek során, a legutóbbi, tavaly decemberben végrehajtott jelentős költségcsökkentés óta viszont nyugodt körülmények között zajlanak az előkészületek. Az egyetlen komoly kihívást a versenyek nyári időpontja jelenti, mivel a városban idén júliusban rekkenő hőség volt, 41,1 Celsius-fokot is mértek, márpedig az olimpia 2020. július 24-én veszi majd kezdetét. Bach ugyanakkor úgy nyilatkozott, hogy nem aggódik emiatt. Mint jelezte, már felállítottak egy speciális munkacsoportot, amelyben orvosok is dolgoznak, ez javaslatokat tesz majd a helyzet megfelelő kezelésére.

Reklám