A bajnoki döntő

Vízilabda. Kiütéses szolnoki diadal Egerben

Sport
  • 2017.05.02. - 01:01

A bajnoki döntő első mérkőzése a vártnál lényegesen egyoldalúbb „csatát” hozott. A címvédő Szolnok minden tekintetben felülmúlta az Eger legénységét, amely meg sem tudta közelíteni a középszakasz végén mutatott jó játékát.

vízilabda 20170502
(Fotó: MTI - Komka Péter)

Az első két negyed még szorosan alakult (1-2, majd 2-1), de a nagyszünet után elsősorban az öt gólig jutó Varga Dénes és a hármat lövő Vámos Márton jóvoltából a Szolnok megállíthatatlannak bizonyult (3-5, 1-5). A vége 13-7 a vendégeknek, folytatás pénteken, a Tisza-parton. A döntő az egyik fél harmadik győzelméig tart. (A képen az egri Vapenski és a szolnoki Prlainovic)

Reklám