Nicolas Otamendi bejelentette, hogy többet nem szerepel az argentin labdarúgó-válogatottban.
Döntését négy nappal az után hozta meg, hogy a nemzeti csapat elveszítette a világbajnoki döntőt a spanyolokkal szemben New Yorkban.
"Azzal a nyugodt érzéssel búcsúzom, hogy mindent beleadtam. Soha nem fogtam vissza magam, soha nem veszítettem el a hitem" - írta közösségi oldalán a 38 éves hátvéd, hozzátéve, hogy mindig is élete legnagyobb megtiszteltetésének tartotta az argentin mez viselését. Azt már tavaly bejelentette, hogy a 2026-os világbajnokság lesz az utolsó tornája a nemzeti együttes színeiben.
A 139-szeres válogatott Otamendi 2009-ben, Diego Maradona szövetségi kapitányi ténykedése alatt mutatkozott be a válogatottban, majd négy világbajnokságon vett részt (2010, 2018, 2022, 2026), és kulcsszerepet játszott a négy évvel ezelőtt világbajnok csapatban.
Sikerei közé tartozik továbbá két Copa América-győzelem (2021 és 2024).
Otamendi - aki csütörtökön jelentkezett a River Plate Buenos Aires-i edzőközpontjában - több mint 15 évet töltött Európában, ahol a Porto, a Valencia, a Manchester City és a Benfica játékosa volt, közben egy rövid, 2014-es kitérő erejéig a brazil Atlético Mineirónál futballozott.







