Ezúttal a vajdasági Ada a helyszíne annak a nemzetközi kézilabdatornának, amelyet – immár tizenhetedszer – Kárpát Meditop Kupa néven rendeznek olyan civilek, akik tudják, a sport túlmutat önmagán, s kiváló eszköz a határon túli, de történelmi határon belüli magyar közösségek kapcsolatának életben tartására, fejlesztésére.
Természetesen a sportolók azért mindig győzni szeretnének. A nemzeti összetartozás évében hat csapatot hívtak meg. Erdélyből Sepsiszentgyörgy, Marosvásárhely és Székelyföld, Felvidékről Naszvad, az anyaországból a tavalyi győztes Mohács mellett a házigazda Ada női csapata játszik február első két napján a kupáért. A fővédnök Orbán Viktor, hazánk miniszterelnöke, a házigazda Bilicki Zoltán, az észak-bánsági város polgármestere. Az eseményre, amely kézilabda szövetség szakmai támogatása mellett zajlik, százhúsz sportolót várnak a rendezők.



