Bode Miller még mindig nem érti. Vagy nem eléggé. Az olimpiai és világbajnok alpesi síző nem csupán sportkarrierje, de szomorú családi tragédiájuk miatt került tavaly nyáron a világ figyelmének középpontjába.
Az történt ugyanis, hogy három gyermekük közül a legkisebbet, Emmyt úgy veszítették el, hogy nem figyeltek eléggé rá, és a 19 hónapos kislány átsétált a szomszédba – ahová amúgy rendszeresen jártak, csak épp nem felügyelet nélkül –, ahol a medencébe esett és megfulladt. A szörnyű gyászt nagyon nehezen dolgozta fel a sportoló és a felesége, de az ikerfiúk is. Bő egy évnek kellett eltelnie, hogy a síző a napokban egy videót posztoljon az Insta-oldalán, amelyben az ikrekkel sétálgat, kenuzik, tábortüzezik, és vall arról, hogy mennyire fontos neki – azok után, hogy egy gyereket elvesztettek –, hogy a fiúk biztonságban, a természet kincseit megismerve, élvezve növekedjenek. A videót 93 ezren is megnézték, és több százan hozzá is szóltak. Nekem az tetszett igazán, amelyet egy billallen31 néven regisztrált valaki írt: „Láttam az NBC-interjút ma reggel. Nagyon sajnálom, hogy elveszítetted a kislányodat. De a sztori közben a filmen arra lettem figyelmes, hogy a két fiad nem visel mentőmellényt a kenuban. Márpedig a gyerekek biztonsága érdekében a legfontosabb, hogy mindig legyen rajtuk mentőmellény, bármilyen hajón vannak.” Mondanom se kell, elég sokan csatlakoztak a megszólalóhoz. Szóval, kedves Bode Miller, jó lenne felelős apukaként valóban felelősen viselkedni. Ha van ott kamera, ha nincs.



