Legjobb magyarként Bicsák Bence (képünkön) a hetedik helyen ért célba a triatlonosok olimpiai tesztversenyén Tokióban. A magyar triatlonos 1:50:41 óra alatt teljesítette a távot, amely 1500 méter úszásból, 40 kilométer kerékpározásból és 10 km futásból állt.
A győztes kanadai Tyler Mislawchuk (1:49:51) mögött a második helyen a norvég Casper Stornes, míg a harmadikon az új-zélandi Hayden Wilde végzett. A szeles időben 65 indulóból 19-en nem fejezték be a versenyt. Bicsák Bence a viadal után elmondta, nagyon kemény verseny volt, amelyen az úszásban visszaesett, de kerékpáron tudott javítani. „Elkerültem a bukásokat is, de sokat kellett dolgoznom, hogy felérjek az élbolyhoz. A futás elejére ez rá is nyomta bélyegét, csak a második körtől tudtam a saját tempómat menni. Sikerült kicsit közelednem az elejéhez, de ez most ennyire volt elég” – nyilatkozta az MTI-nek Bicsák. A további magyar indulók közül Dévay Márk (1:53:27) a 28. helyen végzett, míg Tóth Tamás nem ért célba. Vasárnap a vegyes váltók viadalával zárul a tokiói tesztelés.




