Huszonkilenc versenyzőből álló csapatot hagyott jóvá a hónap közepén kezdődő dél-koreai vizes világbajnokságra a Magyar Úszószövetség elnöksége.
Medencében 15 férfi és 9 női versenyző indul, míg a nyíltvízi számokban 3–3 férfi és női úszó alkotja a csapatot. Gyurta Gergely mindkét műfajban indul. A férfiaknál a korelnök, a 33 éves Cseh László vállalta a legtöbb számot, ő háromszor is rajtkőre lép (50 és 100 pillangó mellett 200 méter vegyesen), mindenki más egy vagy két rajtot tervez. Cseh pályafutása kilencedik nagypályás világbajnokságán indul, ez nem csupán a magyar, hanem az egyetemes úszósport történetében is abszolút rekord. A nőknél Hosszú Katinka öt, Késely Ajna négy, Kapás Boglárka pedig három egyéni számban indul. Hosszú, valamint Jakabos Zsuzsanna és Verrasztó Evelyn a hetedik nagypályás vb-fellépése előtt áll. A nyíltvízi úszóknál Rasovszky Kristóf és Olasz Anna mindhárom egyéni távon elindul, a hangsúly az olimpiai kvalifikációs 10 kilométeres számon van, ahol az első 10 helyezett szerez tokiói kvótát.



