Szilágyi Áron ezüstérmes a kardcsapattal az Eb-n

Közel a csodához

Sport
  • 2019.06.24. - 00:10

Aranyéremért állt a pástra férfi kardválogatottunk a düsseldorfi vívó Európa-bajnokság szombati zárónapján, és az első három csörte után olyan jól állt a Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád (tartalék Decsi Tamás) összeállítású válogatottunk a házigazda németek ellen, hogy elhittük, innét már nem lehet baj, hat tus különbség elég lesz.

Sajnos nem lett. A kicsi, de egyre hangosabb hazai közönség biztatására Hartungék elkapták a fonalat, és a hatodik csörte után már csak két találattal vezettünk. És még nem volt vége a gyengélkedésünknek. A kétszeres olimpiai bajnok Szilágyi Áron a zárótalálkozóra hat találat mínusszal kötött be. A címvédés elúszni látszott, de a Vasas SC kardozója parádésan vívott, ledolgozta a hátrányt (!), 43–43-as állásnál azonban elszakadt a fegyvere vezetéke, szerelés következett, majd kapott egy tust, és egy újabb technikai probléma miatt végképp kizökkenve a döntő, 45. találatot is a német Benedikt Wagner vitte be. Ezzel együtt az újabb magyar Eb-ezüst értékes pontokat jelent az olimpiai kvalifikációnál.

Reklám