Ötméteresekkel kikapott a negyeddöntőben a magyar válogatott

Férfi vízilabda Világliga

Sport
  • 2019.06.22. - 00:29

Märcz Tamás együttese az 5–8. helyért folytathatja szereplését a férfi vízilabda Világliga Belgrádban zajló szuperdöntőjében, miután 10–10 (1–2, 0–3, 4–2, 5–3) után ötméteresekkel kikapott az ausztráloktól.

A két csapat tavaly szeptemberben a világkupa berlini döntőjében csapott össze egymással, abból a magyar válogatottból Kardos Gergely, Német Toni, Jansik Dávid, Kovács Gergő, Pásztor Mátyás és Bátori Bence most is ott volt a medencében, a magyarok akkor 10–4-re nyertek és 19 év után hódították el a trófeát. A spanyolok elleni csoportmeccshez hasonlóan újra jöhettek az ötméteresek: az első hat párból mindkét csapat egyszer hibázott. A hetedikben Bisztritsányi Dávid úszott a kapuba, de nem volt esélye Kayes ellen, a mérkőzés legeredményesebb magyarjának, Bátorinak a lövése viszont a kapufáról kijött, így eldőlt az összecsapás. A vasárnapig tartó torna győztese indulási jogot nyer a jövő nyári tokiói olimpiára, a következő kvótákat a júliusi kvangdzsui vb-n osztják ki.

Reklám