Nem panaszkodhatnak Kovacsicsék a sorsolás után Fortunára

Az FTC és a Szeged is indulhat a BL-ben

Sport
  • 2019.06.22. - 00:29

A magyar női kézilabda-válogatott Romániával, Spanyolországgal, Kazahsztánnal, Szenegállal és Montenegróval került azonos csoportba a Japánban sorra kerülő decemberi olimpiai kvalifikációs világbajnokság sorsolásán.

„Nem lehetünk elégedetlenek a sorsolással, örülök, hogy elkerültük az AB-ágat, azaz a két legerősebb csapatot, a franciákat és a norvégokat, valamint a stabil hollandokat, a dánokat, a mindig veszélyes szerbeket és a brazilokat is. Így ezekkel a csapatokkal leghamarabb a helyosztókon találkozhatunk” – nyilatkozta a magyar szövetség honlapján Kim Rasmussen szövetségi kapitány. Minden csoportból az első három helyezett jut a középdöntőbe, onnan pedig az első két-két csapat kerül az elődöntőbe. A magyar együttes a középdöntőben a D csoport továbbjutóival találkozhat. A kézilabda Bajnokok Ligájában a bajnok Veszprém és Győr mellett szabadkártyával indulhat a férfiak mezőnyében a Szeged, a nőknél pedig az FTC is az új szezonban.

Reklám