A három győzelemig tartó férfi vízilabda bajnokság döntőjében a címvédő Ferencváros az elő két mérkőzést megnyerte (8–6, 15–10) az OSC ellen, így szurkolói ünnepelni érkeztek a harmadik összecsapásra a Komjádi uszodába.
Vad Lajos, az OSC vezetőedzője azonban fogadkozott, hogy nem adják fel, s ennek megfelelően kezdett csapata, amely a második negyedben két góllal is vezetett (3–5). Vámos harmadik góljával az FTC csak a huszonharmadik percben tudott kiegyenlíteni, majd az utolsó negyed elején a világklasszis Varga Dénes találatával átvette a vezetést. Hárai azonban a hajrában kiegyenlített (8–8), így következtek a büntetők. Az ötméteres párbajt Vogel Soma védéseinek is köszönhetően a Fradi nyerte, így a 12–9-es győzelmével a huszonharmadik bajnoki címét ünnepelhette.




