Növekszik a nők aránya a nyári olimpiákon – hangsúlyozta Szabó Tünde sportért felelős államtitkár előadásában a Magyar Sportújságírók Szövetség (MSÚSZ) 110 éves jubileumi kongresszusának keretében a Testnevelési Egyetemen rendezett nők sportban elnevezésű nemzetközi konferencián.
„A második olimpián még csak 22 nő vett részt, 1988-ban Szöulban a versenyzők 26,1 százaléka került ki közülük, három éve Rióban már 45,2 százalékuk, Tokióban pedig ez a szám 48,8 százalékra emelkedik” – jelentette ki az államtitkár. Szöllősi György, az MSÚSZ elnöke kiemelte, hogy a riói olimpia nyolc magyar aranyérméből hetet női versenyzők szereztek. Ebből hármat az úszó Hosszú Katinka, aki elmondta, hogy az úszásban már megvalósult az egyenlőség, hiszen Tokióban a férfiak és nők ugyanazokban a számokban fognak indulni, sőt, először rendeznek majd vegyesváltót csapatonként két férfi és két női úszó részvételével. „Bárcsak megélnénk azt is, hogy néhány év múlva a férfiak szerepéről tartanak konferenciát” – fogalmazott tréfásan Hosszú Katinka.



