A New Black Jack győzött a nyári turisztikai szezon megnyitóján

Balatoni vitorlásidény

Sport
  • 2019.05.13. - 00:23

Megkezdődött a vitorlásszezon a Balatonnál. „Az idei év az olimpiai felkészülés jegyében zajlik a magyar vitorlázásban” – fogalmazott Kollár Lajos, a Magyar Vitorlás Szövetség elnöke Balatonfüreden a Balatoni Évadnyitó Belflex Nagydíj megnyitóján.

Tavaly Érdi Mária és Berecz Zsombor révén két olimpiai kvótát szereztek a magyar vitorlázók, és idén még legalább két kvóta megszerzé­sére van esély, hiszen a Vadnai és a Gyapjas testvérek is egyre jobban szerepelnek. Rákossy Balázs, a Pénzügyminisztérium európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára a Balatont a magyar turizmus egyik legfontosabb fellegvárának, Balatonfüredet pedig a Balaton fővárosának nevezte. Bóka István, Balatonfüred polgármestere szerint az évadnyitó vitorlásversenyre a nyári turisztikai szezon megnyitójaként is tekintenek. A versenyt 210 hajó közül a New Black Jack (kormányos: Roland Gäbler) nyerte meg.

Reklám