Szerbia lett a magyar-román közös rendezésű női kosárlabda Európa-bajnokság aranyérmese, s így a csapat a riói olimpiai kvótát is bezsebelhette. A dobogó második fokán a franciák végeztek, a harmadik helyet a spanyol női kosárlabda-válogatott szerezte meg.




