Montpellier-ben megkezdődött a tornász Európa-bajnokság. A nők már túl vannak a pódiumedzésen, és a Makra Noémi, Dévai Boglárka, Honti Kitti, Horváth Enikő alkotta csapat kiválóan teljesített.
Altorjai Sándor csapatvezető elmondta, hogy a tavaly gerendán világkupagyőztes Makra felemás korláton kezdett a pódiumedzésen, és hibátlan gyakorlatot adott elő, majd fő szerén, a gerendán is jól szerepelt. És a többiek is jól mutatkoztak be, különösen Honti Kitti, aki elsőéves felnőttként mind a négy szeren bizonyította tehetségét. A selejtezőkkel hivatalosan ma kezdődik a verseny, a magyarok a második és a negyedik csoportban szerepelnek. A második csoport ugrással, míg a negyedik felemás korláton kezdi meg gyakorlatainak bemutatását. Az Európa-bajnokság egyéni összetett döntőire pénteken kerül sor, ide a legjobb huszonnégy versenyző kerülhet be, de országonként csak kettő. A szerenkénti döntőket szombaton és vasárnap rendezik.



