Az elnökség egyhangúlag Miklós Editet választotta a klub sportolójának - jelentette ki Deutsch Tamás, a kék-fehérek elnöke.

A síző, aki a klub címerével díszített arany nyakláncot kapott jutalmul, elmondta, hogy más-más szempontból fontos az olimpiai hetedik és a világkupa harmadik helyezés. Előbbit nagyobb médiafigyelem kísérte, míg utóbbi szakmai körökben váltott ki nagyobb elismerést. Emlékül a vb-n viselt rajtszámával ajándékozta meg Deutsch Tamást.
A csíkszeredai születésű sportoló még egy elismerést átvehetett pénteken. A Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) hagyományos Év sportolója választásán a harmadik helyen végzett a nőknél Hosszú Katinka úszó és Kozák Danuta kajakos mögött, de a decemberi gálán nem lehetett ott, mert külföldön versenyzett. A díjat Pajor-Gyulai László MSÚSZ-elnök adta át Miklós Editnek.



