A Ferencváros nyerte a Győr elleni rangadót

Labdarúgás. Simán győzött az éllovas Videoton

Sport
  • 2015.03.09. - 15:16

A forduló rangadójaként indult, ám a második félidőben meglehetősen egyoldalú küzdelemmé vált a Győri ETO Üllői úti vendégszereplése.

A Ferencváros hazai pályán végül simán verte 3–0-ra a kisalföldieket. Az ETO új edzője, Miriuta Vasile egy döntetlennel és egy vereséggel kezdte magyarországi edzői karrierjét. A címvédő Debrecen vasárnap nem bírt hazai pályán az Újpesttel, így a Fradi megelőzte a DVSC-t, feljött a harmadik helyre a táblázaton. Ezzel megszakadt a Loki hat meccsen át tartó győzelmi sorozata. Hozta viszont a kötelezőt az NB I. 19. fordulójában a Videoton, amely otthon 3–0-ra győzött a Nyíregyháza Spartacus ellen. Nyert a második helyen álló MTK is, ráadásul a kék-fehérek úgy győztek 2–0-ra a Bozsik Stadionban a Budapest Honvéd ellen, hogy 0–0-s állásnál a bíró kiállította a vendégektől Thiamot.

NB I., 19. forduló: Paksi FC–Puskás Akadémia 2–1, Ferencváros–Győri ETO 3–0 (0–0), Üllői út, 8700 néző, gólszerzők: Lamah (47.), Hajnal (60.), Varga R. (83.), kiállítva: Mateos (90., FTC), PMFC–Haladás 2–1 (1–0), Pécs, 1300 néző, gólszerzők: Pauljevic (5.), Uzoma (63.), illetve Martínez (75.), Pápa–Dunaújváros 1–0 (0–0), Pápa, 1000 néző, gólszerző: Seye (59.), Kecskeméti TE–Diósgyőri VTK 2–1 (1–1), Széktói Stadion, 1820 néző, gólszerzők: Novák (10.), Karan (67.), illetve Takács T. (26.), kiállítva: Alves (30., DVTK), Videoton–Nyíregyháza 3–0 (1–0), Székesfehérvár, 2369 néző, gólszerzők: Vinícius (45.), Álvarez (70.), Nikolics (77.), kiállítva: Arziani (59., Nyíregyháza), Bp. Honvéd–MTK 0–2 (0–0), Bozsik Stadion, 500 néző, gólszerzők: Kanta (64.), Csiki (68.), kiállítva: Thiam (54., MTK), DVSC–Újpest 0–0, Nagyerdei Stadion, 5014 néző.

NB II., 18. forduló: Sopron–Békéscsaba 0–2, Mezőkövesd–Kaposvár 3–0, Csákvár–Szolnoki MÁV 2–1, Vasas–Balmazújváros 2–0, Cegléd–Szeged 0–1, Soroksár–Siófok 1–1, ZTE–Szigetszentmiklós 1–1, Gyirmót-Ajka 1–0. Az élcsoport: 1. Vasas 37 pont, 2. Mezőkövesd 36, 3. Gyirmót 36.

Reklám