A magyar tornászválogatott több mint tíz év után legyőzte a svájci csapatot az év első nemzetközi versenyén, Tálas Bence pedig megnyerte az egyéni összetettet Linzben.
A Tálas, Vecsernyés Dávid, Vadászfi Ákos, Babos Ádám, Vágner Levente, Kállai Zoltán és Schweigert Dávid alkotta csapat Svájc és Ausztria együttesét megelőzve lett első. „Elégedett vagyok a csapattal, az év első megméretésén nagyon jól, harcosan versenyzett ”– nyilatkozta Kelemen Zoltán szövetségi edző. A válogatott viadalon nem vett részt az olimpiai bajnok Berki Krisztián, aki a tatai edzőtáborban készült a számára márciusban kezdődő idényre. „Február közepétől kéthetes edzőtáborban voltam. Sokat dolgoztam, de szerencsére még mindig élvezem a tornát”- nyilatkozta.