Hiába tette közzé az Újpest honlapján, hogy a legközelebbi rendbontás esetén nem enged be nézőket a Szusza Ferenc Stadionba, az MLSZ szabályai szerint ugyanis a klub nem korlátozhatja a szurkolóit.

A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) honlapján olvasható versenyszabályzat szerint ugyanis a "pályaválasztó köteles a mérkőzés megtartásához szükséges valamennyi engedély megszerzéséről gondoskodni", valamint az "éves biztonságtechnikai és pályahitelesítési jegyzőkönyvben megállapított nézőszámot (hazai és vendégszurkolók külön-külön feltüntetve) a rendező sportszervezet nem korlátozhatja". A szabályzat alapján egyedül hatósági intézkedés, illetve az illetékes labdarúgó-szövetség fegyelmi határozata nyomán lehet kivételt tenni.



