Nem tudtak megegyezni a jövő évtől javasolt, forradalminak nevezett változtatásokban a Forma–1-es csapatok a világbajnoki sorozat kereskedelmi jogait birtokló Bernie Ecclestone-nal és a Nemzetközi Automobil Szövetséggel (FIA).
Egy másik hír szerint 2015-ben már tilos lesz a versenyzőknek állandó jelleggel változtatniuk sisakfestéseiken. Ezentúl minden versenyző csak egyféle sisakban versenyezhet az idény során .A régi időkben még szinte minden nagy versenyzőhöz kötni lehetett egy-egy sisakfestést, napjainkban azonban a versenyzők már előszeretettel változtatják fejfedőik színét és mintázatát. A Forma–1 elöljárói szerint fontos, hogy a rajongók könnyen felismerjék a versenyzőket a versenypályán.



