Csak kilenc istálló lesz ott a nyitányon

Forma–1

Sport
  • 2015.02.07. - 13:46

Mindössze kilenc istálló összesen 18 autója áll majd a rajtrácson a Forma–1-es világbajnokság március 15-i, idénynyitó Ausztrál Nagydíján.

Ilyen kevés autó legutóbb 1969-ben Dél-Afrikában állt rajthoz. A csődbe jutott Caterham csütörtökön jelentette be, hogy elárverezi a teljes felszerelését, a másik - még októberben - csődeljárás alá vont csapat, a Marussia pedig tavalyi autójával, Manor néven el akart ugyan indulni Melbourne-ben, ehhez azonban a mezőny többi tagjának a beleegyezése kellett volna. Bernie Ecclestone, az F1 kereskedelmi jogait birtokló brit üzletember közölte: három-négy istálló nem járult hozzá ehhez.
Reklám