A Magyar Olimpiai Bizottság pénteki ülésén javasolta Budapestnek és Magyarországnak, hogy fontolja meg annak lehetőségét: hazánk rendezze a 2024-es olimpiát és paralimpiát.

Schmitt Pál, a MOB tiszteletbeli elnöke már korábban kijelentette: Budapest alkalmas lehet a 2024-es olimpia megrendezésére. A sportdilpomata szerint több okból reménykedhet Budapest. "Addigra elkészül a teljesen újjáépített Puskás Ferenc Stadion, illetve lesz egy olimpiára alkalmas uszodánk, elvégre 2021-ben a magyar főváros rendezi a vizes világbajnokságot" – mutatott rá Schmitt Pál.



