Szabályváltoztatásokról tárgyal észak-írországi kongresszusán az IFAB, azaz az International Football Association Board, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség Szabályalkotó Testülete.
Szintén a kongresszus napirendjén szerepel a videobíró alkalmazása. Ez azért is érdekes, mert az IFAB néhány hónappal ezelőtt egyszer már kifejtette negatív kritikáját a mérkőzések videós visszajátszásának kérdésében. Akkor Joseph Blatter FIFA-elnöke javaslatára került a szabályalkotó testület elé a kérdés, de arra hivatkozva söpörték le az az asztalról, hogy más sportágak esetében sem egyértelmű a videovisszajátszás sikere.



