Megkezdték szereplésüket az olimpián a magyar atléták is. Márton Anita súlylökésben, Kővágó Zoltán pedig diszkoszvetésben kvalifikálta magát a döntőre. A hétpróbázó Zsivoczky-Farkas Györgyi a 100 m gát után magasugrásban is egyéni csúcsot ért el, Krizsán Xénia pedig idei legjobbjával folytatta a riói olimpia atlétikai versenyeinek nyitónapján.

Két szám után Zsivoczky-Farkas Györgyi a 10., Krizsán Xénia pedig a 18. helyen áll. A hétpróbázókra az esti programban a súlylökés (magyar idő szerint 1.35 ó), majd a 200 méter vár (3.05 ó) az első napon.
Ha már súlylökés: Márton Anita bejutott a szám – magyar idő szerint – szombaton 3.05 órakor kezdődő döntőjébe. Az idén a fedettpályás világbajnokságon és a szabadtéri Európa-bajnokságon is ezüstérmes versenyző elsőre túldobta a 18,50 méteres selejtezőszintet.
„Nagyon örülük, hogy elsőre megdobtam a szintet, mert kicsit izgulós vagyok, s hajlamos arra, hogy elsőre egy biztonságit dobjak” – nyilatkozott Márton Anita az MTI-nek. „Technikailag szörnyű dobás volt, de a lényeg, hogy megvan a szint.”
A diszkoszvető Kővágó Zoltán is kvalifikálta magát a fináléba. Az athéni játékokon ezüstérmes nehézatléta első kísérlete 59,83 méter volt. Amikor elengedte második dobását, nagyot ugrott és kiáltott, mert érezte, hogy sikerült javítania: 63,34 méternél ért földet a diszkosz. Az A-csoport eredményeinek ismeretében sejteni lehetett, hogy ez döntőt ér, mivel ott csak négyen értek el jobb eredményt. A harmadik dobása 61,57 méter volt.
„Maradt még bennem tartalék” – mondta Kővágó Zoltán. Hozzátette, az első dobása a rossz idő miatt nem sikerült, mivel az esőben másképpen száll a diszkosz. A diszkoszvetés döntőjére szombaton magyar idő szerint 15.50 órakor kerül sor.
Márton Anita bejutott a súlylökés - magyar idő szerint szombaton 3.05 órakor kezdődő - döntőjébe a riói olimpián.



