A 11 mérkőzés óta veretlen brazil labdarúgó-válogatott 1-0-ra kikapott Kolumbiától a Copa America C csoportjának második fordulójában. A kolumbiaiak 24 év után győzték le riválisukat.
A mérkőzés első félideje a kolumbiai válogatottnak indult jobban, hiszen a 37. percben egy szabadrúgást követő kavarodás után Murillo találatával megszerezte a vezetést. A brazilok alig dolgoztak ki helyzetet az első félidőben.
A szünet után nagyobb sebességre kapcsolt Dunga csapata, de egy igazán nagy ziccerig jutottak,. Murillo röviden adta haza a labdát Ospinának, de ezt követően Firmino az üres kapu fölé vágta a labdát. Az ötszörös bajnok brazilok sztárját, Neymart a lefújás után kiállították, mivel lefejelő mozdulattal fenyegette meg Murillót. Ugyancsak piros lapot kapott kolumbiai részről a Neymart meglökő Carlos Bacca.
Neymar a találkozó során sárga lapot is kapott, és mivel a tornán korábban már részesült figyelmeztetésben, a következő meccsen eleve nem léphetett volna pályára.
Eredmény: C csoport, 2. forduló
Kolumbia-Brazília 1-0 (1-0)
A csoport állása: 1. Venezuela 3 pont/1 mérkőzés (1-0), 2. Brazília 3/2 (2-2), 3. Kolumbia 3/2 (1-1), 4. Peru 0/1



