Állandó tárlatot és újonnan kialakított múzeumi tereket (képünkön) nyitott meg Erdő Péter érsek tegnap az Esztergomi Főszékesegyházi Könyvtárban.

Mint a távirati iroda tudósítása kiemelte, hazánk egyik legrégebbi és leggazdagabb egyházi könyvtára a középkortól dokumentálja Magyarország történetét. Szalai Katalin igazgató pedig arról szólt, hogy mostantól a tárlókban közelről tekinthetők meg többek között a könyvtár legértékesebb kódexei is. Az intézmény ötvennél több középkori kódexet és számos ősnyomtatványt őriz, többek közt az 1519-ben befejezett, a legteljesebb magyar bibliafordítást őrző Jordánszky-kódexet, a nyelvemlékeket tartalmazó Nagyszombati kódexet és a Bakócz-graduálét



