A magyar mozdulatművészet több mint százéves hagyományának megőrzésével és megújításával, értékeinek közvetítésével foglalkozó Orkesztika Alapítvány ismét megrendezi a SzólóDuó Nemzetközi Táncfesztivált, amely csütörtöktől szombatig tart a budapesti MU Színházban.
A szervezők lapunkhoz eljuttatott tegnapi közleménye szerint idén kettős jubileumot ünnepelnek: a verseny a huszadik, míg a kísérőprogram, az Ork_Kota_Platform – Egypercesek (tánc)filmre a tizedik évadába lép. Egyúttal megemlékeznek majd a közelmúltban tragikus hirtelenséggel elhunyt társalapítóról, Fenyves Márk mozdulatművészről. A fesztivál célja, hogy a kezdő és a tapasztalt alkotókat, táncosokat bátorítsa a bemutatkozásra, valamint hogy szakmai találkozót biztosítson számukra.



