Zöld-foki zene vendégeskedik Palya Beánál

Kultúra
  • 2016.05.24. - 01:06

A Selymeim – Énekesnők a nagyvilágból című sorozata újabb estjén, május 26-án Palya Beához ezúttal egy Zöld-foki-szigetekről származó muzsikus érkezik a Müpába.

Az intézmény közleménye szerint Mayra Andrade Kubában született, mivel nevelőapja diplomata volt. Szenegálban, Angolában és Németországban cseperedett fel, és bár tizennégy éves korában visszatért Santiagóba, három évvel később Párizsba ment, ahol végleg letelepedett, elkezdett hivatásosan is zenélni, 2005 és 2014 között négy albumot jelentetett meg. Repertoárjában a zöld-foki melódiáktól – a búsabb morna helyett a lüktetőbb funana – a bossa nováig, a poptól a sanzonig, a reggae-től a dzsesszig minden belefér. Palya Bea a sorozatában nem csak külön-külön, hanem együtt is énekel a vendégeivel.
Reklám