A közelmúltban mind az Amon Amarth, mind a Trivium zajos sikerű koncertet adott hazánkban, idén nyáron pedig együtt lép fel nálunk a viking és a modern metal sztárcsapata: június 12-én a Barba Negra Trackben hallhatja őket a magyar publikum.
Az idestova bő negyedszázada működő Amon Amarth a viking metal zászlóshajójaként megállíthatatlanul tör előre a fémzene óceánján, májustól például a Slayer amerikai búcsúturnéján vendégeskednek a Lamb Of Goddal és Cannibal Corpse-szal. Szerencsére a nyáron Európa felé veszik az irányt, és ahogy 2016-ban, úgy ezúttal sem hagyták ki hazánkat a sorból. A svéd horda egyelőre cím nélküli tizenegyedik albuma már elkészült, várhatóan tavasszal lát napvilágot a Metal Blade kiadó gondozásában, így biztosan hallhatunk majd mi is néhányat az új szerzemények közül.
A kétezres évek közepe felé tetőző metalcore-hullámmal berobbant Trivium az elmúlt bő másfél évtizedben a modern metal egyik gigászává nőtte ki magát. Nyolc stúdiólemezük világszerte összesen több mint egymillió példányban kelt el, olyan slágerek fűződnek a nevükhöz, mint a Dying in Your Arms, a Down From The Sky vagy a Strife. A februárban esedékes Grammy-díjátadón a legjobb metal dalnak járó kategóriában jelölték a bandát a 2017-es korongjukról kimásolt Betrayer című nótáért. Első magyarországi koncertjüket szintén a Barba Negra Trackben adták 2016 júniusában, de tavaly tavasszal is jártak nálunk, telt ház előtt játszottak a Dürer Kertben a Venom Prison társaságában.
Nem hiszem, hogy sokan vannak ilyenek a rockzenekedvelők közül, de akit a fenti két csapat nem hozott lázba, annak is érdemes figyelni a híreket, hiszen szervezők közlése szerint hamarosan új, különleges vendégek bejelentése várható.
A koncertre már kaphatóak a jegyek, első körben kiemelten kedvezményes áron, bővebb információ a belépőkről az alábbi Facebook-eseménynél érhető el:


