Bronzkori arany lábvértet talált gombászás közben egy állampolgár, majd a szegedi Móra Ferenc Múzeum régészei megtalálták a leletegyüttes újabb töredékeit is.

Magyarország területén korábban még soha nem fedeztek fel a szakemberek ilyen tárgyat, jelentősége a húszas években megtalált nagyszéksósi aranylelethez mérhető – olvasható a múzeum közleményében. A páratlan értékű lábvértet a korszak egyik nagy befolyással bíró, magas rangú embere viselhette, a formája és díszítése alapján feltehetően a Kr. e. 12. és 9. század között készülhetett. Mint a közlemény rámutat, ez nagyjából megfeleltethető a trójai háború időszakának. Hasonló formájú lábvérteket az Égei-tenger vidékétől egészen Franciaországig használtak a késő bronzkor időszakában. A Szeged határában előkerült darab egyik különlegessége, hogy a Dunától keletre eső vidékről eddig egyetlen hasonló tárgy sem ismert.


