Vidéki színházak a Tháliában

Kilenc társulat vendégeskedik majd a fővárosban

Kultúra
  • 2016.08.26. - 02:16

Szeptember 5. és 11. között zajlik az idei Vidéki Színházak Fesztiválja a budapesti Thália Színházban, a nyitó előadást a Szolnoki Szigligeti Színház hozza, Jerry Herman musicalje, a Hello, Dolly! lesz látható Szente Vajk rendezésében – mondta a rendezvénysorozat csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján Lantos Anikó fesztiváligazgató a távirati iroda tudósítása szerint.

 Egy klasszikussal lép fel másnap a Békéscsabai Jókai Színház: Katona József Bánk bánját Szabó K. István állította színpadra modernizált szöveggel, amelyet Zalán Tibor drámaíró jegyez. Guelmino Sándor rendezésében, a kaposvári Csiky Gergely Színház előadásában találkozhat a közönség Barta Lajos Szerelem című tragikomédiájával szeptember 7-én. Másnap Molière Tartuffe-jét mutatja be a tatabányai Jászai Mari Színház, az Arizona Stúdióban pedig a salgótarjáni Zenthe Ferenc Színház lép fel Harold Pinter Hazatérés című drámájával. Csehov klasszikus színművét, Ványa bá címmel, a szombathelyi Weöres Sándor Színház Réthly Attila rendezésében játssza szeptember 9-én, Hamvai Kornél drámaíró új fordításában. A Miskolci Nemzeti Színház Arthur Miller Pillantás a hídról című drámájával vendégszerepel szeptember 10-én, ezen a napon az Arizona Stúdióban a debreceni Csokonai Színház Virginia Woolf Orlandóját mutatja be. A záró napon a Pécsi Nemzeti Színház adja elő Peter Shaffer Amadeusát. A Bánk bán, a Tartuffe és a Ványa bá című előadást a közmédia is rögzíti – hívta fel a figyelmet a fesztiváligazgató.

Reklám