Külföldön és belföldön is vendégjátékra készül e hónapban a Magyar Állami Operaház és a Magyar Nemzeti Balett.
A dalszínház tegnapi közleménye szerint a Müpában koncertszerűen szerdán Wagnertől A bolygó hollandi, csütörtökön Verditől a Simon Boccanegra, vasárnap pedig Goldmark Károlytól a Sába királynője című művet játsszák, mások mellett Sümegi Eszter, Palerdi András és Rost Andrea szereplésével, Kesselyák Gergely, Kocsár Balázs és Kovács János vezényletével. A dél-koreai Teguban január 17-én az Opera közreműködésével szintén koncertszerűen mutatják be Erkel Bánk bánját László Boldizsár, Komlósi Ildikó és Rőser Orsolya Hajnalka közreműködésével. Belföldön is turnézik a társulat, Sopronban, Veszprémben, Nyíregyházán és Egerben mutatják be a Toscát Rálik Szilvia, Rost Andrea, Kovácsházi István, Kiss B. Atilla és Kálmándy Mihály szereplésével. A Magyar Nemzeti Balett pedig január 29-én három modern koreográfiával lép fel a Brnói Nemzeti Színházban.