A Budapesti Fesztiválzenekar a főváros anyagi kereteinek megfelelően kap majd támogatást a jövőben is, az idei hatvanmillió forintot megkapja – jelentette ki Tarlós István főpolgármester tegnap reggel az ATV-n.
Hozzátette, hogy örül az együttes vezetője, Fischer Iván karmester „békülékeny hangjának”, utalva a zenekar vasárnapi demonstrációján elhangzottakra. Tarlós arról is beszélt, hogy ő és kulturális helyettese kardoskodott a támogatásért, mert a közgyűlésben felmerült, hogy ne adjanak semmit. A főpolgármester rámutatott, hogy a Fesztiválzenekar támogatása önkéntes vállalás az önkormányzatnak. Kitért arra is, hogy az együttesnek jelentős tartalékai vannak, értékpapírban több mint egymilliárd forintja. Mint a napokban a hírekben is szerepelt, a Fesztiválzenekar az államtól több mint egymilliárdot kap évente, és jelentős, mintegy másfél milliárdos saját bevétele van. Ezért Tarlós érthetetlennek nevezte azt is, hogy ha össztámogatását nézve nyolc százalékkal kevesebbet kap a zenekar – a fővárostól a kétszázhatvanmillió helyett hatvanmilliót –, akkor miért akarja lemondani a szereplések harminc százalékát. Felidézte, hogy 2000-ben Fischer Iván hasonló ügyben „összeveszett” Demszky Gábor akkori főpolgármesterrel is. Tarlós elmondta, hogy már az idén februárban beszéltek a karmesterrel arról, hogy „gond van” a fővárosi támogatással, így tehát volt előzetes jelzés.