Támogatja a kormány a Magyar Rádió Zenei Együtteseinek működését

Rendszeres támogatásban részesül a szimfonikus zenekar, a vegyeskar és a gyermekkórus

Kultúra
  • 2017.05.17. - 14:54

Együttműködési megállapodást írt alá a Magyar Rádió Zenei Együtteseinek működéséről és finanszírozásáról Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, Vaszily Miklós, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) vezérigazgatója és Kovács Géza, a Közszolgálati Kulturális Előadó-művészeti Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója szerdán Budapesten.

Balog Zoltán elmondta, hogy a magyar kormány a minisztérium javaslatára 300 millió forint rendszeres támogatásban részesíti a Magyar Rádió Zenei Együtteseit, a szimfonikus zenekart, a vegyeskart és a gyermekkórust. Hozzátette: az együttes a klasszikus művek bemutatásán túl elősegíti a kortárs magyar zeneművészet népszerűsítését, valamint nemzeti értéket képvisel. Úgy ítélték meg, hogy szükség van plusz támogatásra, amely segíti az együttes értékőrző tevékenységét és a magas színvonal megtartását. A zenekari és a zenei előadóművészeti kultúránkkal ott vagyunk a világ térképén, s ez indokolja a Magyar Rádió Zenei Együtteseinek támogatását a Közszolgálati Kulturális Előadó-művészeti Nonprofit Kft.-n keresztül - hangsúlyozta a miniszter.

Magyar Rádió Zenei Együttesei
Kiemelte: ezekben az együttesekben olyan különleges készségek vannak, amelyek sok más kórusban és zenekarban nincsenek. A muzsikusok lapról olvasásban például utolérhetetlenek és a kortárs magyar zene ápolásában is pótolhatatlan érdemeket szereztek. "Hallatlan örökség letéteményesei" és rossz volt nézni, hogy mindez már-már veszni látszik - fogalmazott. Hozzátette: a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara, Vegyeskara és Gyermekkara az egész országé.
Reklám