Szent Piroska-emlékérme kibocsátással indul az MNB idei emlékérme-programja

Az emlékpénzeket Király Fanni ötvösművész tervezte

Kultúra
  • 2019.01.18. - 13:13

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) emlékérmet bocsájt ki Szent Piroska bizánci császárné tiszteletére az Árpád-házi magyar szenteket bemutató gyűjtői sorozat második tagjaként. 

emléérem szent piroska
Szent Piroskát, Szent László király lányát és Komnenosz János bizánci császár feleségét mind a keleti, mind a nyugati egyházban szentként tisztelik, bizánci császárnéként a béke, békesség jelentésű Eiréné nevet kapta. Aktívan tevékenykedett szociális ügyekben, a szegényeket, betegeket támogatta, az egészségügyi ellátást igyekezett számukra is megszervezni. 1118-ban megalapította a konstantinápolyi Pantokrátor-kolostort, amely az akkori világ legnagyobb kolostoraként épült, amelyhez kezdettől tartozott egy ötven ágyas karitatív kórház is.
Reklám