A Filharmónia Magyarország idei Zeneszüret Fesztiváljának egyik programjaként pénteken egy egész napos konferenciát szerveznek a pécsi Kodály Központban Ciki a komolyzene? címmel.
A konferencián Szamosi Szabolcs, a Filharmónia Magyarország ügyvezető igazgatója, majd Peller Mariann, a Virtuózok tehetségkutatójának megálmodója mond köszöntőt, ezt követően az általános iskolások részére szerveznek ifjúsági hangversenyt, amelyen Lakner Tamás moderálása mellett közreműködik Balog József zongorán, és Tandi Zsófia és Tandi Mátyás táncbemutatója színesíti az előadást. Később pedig Szamosi Szabolcs, Lakner Tamás és Di Blasio Barbara előadását hallgathatják meg a résztvevők. A konferencia zárásaként kérdéseket tehetnek fel a közönség tagjai. A lapunkhoz eljuttatott közlemény szerint a programon kívül még rengeteg érdekességgel – hangversenyekkel, kiállításokkal, váratlan és különleges helyszíneken megszólaló zenekarokkal – várják az érdeklődőket a nyolcadik Zeneszüret Fesztiválon Pécsett szeptember 6. és 9. között.