Készülnek a kivitelezési tervek a Lechner Ödön és Pártos Gyula által tervezett szecessziós kecskeméti városháza százhúsz éves épületének négymilliárd forintos felújítására – mondta el a távirati irodának Öveges László főépítész.

Hozzátette, további egymilliárdból látogatóközpontot is kialakíthatnak. A kisebb restaurálásokat már elkezdték, így a városháza dísztermének felújítása nagyrészt el is készült. A tetőt eredeti Zsolnay-technológiával készülő cserepekkel burkolják majd, a homlokzat is teljesen megújul minden díszével együtt, az ablakok-ajtók hőszigeteltek lesznek, és liftet is beszerelnek. A főépítész közölte: szeretnék a gépészetet, az elektromos rendszereket is felújítani, de ez az árajánlatoktól függ.



