Megnyílt a Vásárhelyi Forgatag

Kövér László: Románia is felismerheti, hogy a magyarság a szövetségese

Kultúra
  • 2016.08.25. - 02:58

Kövér László szerint Szerbia után Románia is felismerheti, hogy az erdélyi magyarság nem veszélyforrás, hanem erőtartalék, és Magyarország nem ellenség, hanem érték- és érdekközösségben lévő szövetséges.

Kover
Az Országgyűlés elnöke a kulturális rendezvénysorozat nyitógáláján tartott beszédet (Fotó: MTI/Boda L. Gergely)

Az Országgyűlés elnöke a marosvásárhelyi kultúrpalotában beszélt erről tegnap este, a Vásárhelyi Forgatag fővédnökeként, a kulturális rendezvénysorozat ünnepélyes nyitógáláján – közölte a távirati iroda.

Kövér László megállapította: az 1990-ben élt magyar közösség minden második tagja hiányzik ma Marosvásárhelyről. Szerinte ez az adat „vádlón szól” nemcsak a román politikai vezető réteg „rendszereken és kormányzatokon átívelő magyarellenességéről”, de az erdélyi, és a magyarországi nemzetpolitika teljesítményéről is. Kiemelte, hogy a Magyarország és Románia közötti kapcsolatok jövőbeli javulását segítheti a hatékony magyar jelenlét a romániai politikában, ezért felkérte a romániai magyar választópolgárokat, hogy a decemberi romániai parlamenti választáson szavazatukkal erősítsék az erdélyi magyar politikát.

Reklám