Megjelent Chris Cornell utolsó zenei videója

Pénteken az A38 hajón emlékeznek a májusban elhunyt énekesre

Kultúra
  • 2017.06.21. - 14:04

Megjelent Chris Cornell májusban elhunyt amerikai rocksztár utolsó videója, melyet kérésre a menekültek világnapján adtak ki.

cornell
Az emlékesten fellép még többek között Galambos Dorina (River of Lust, Mrs. Columbo), Pálinkás Tamás (ex-Isten Háta Mögött, Tej), Tanka Balázs (Kaldera, Turbo) és Vörös András (Ordog, ex-Superbutt), továbbá a Basement, a Flop és a Superunknowns zenekar. A zenei újságírók közül Lénárd László és Uzseka Norbert (HammerWorld), Draveczki-Ury Ádám (Shockmagazin), valamint Tresó T Tibor (KultPresso - a Lánchíd Rádió törzsasztala) vesz részt a színpadi beszélgetéseken.
A Seattle-ből indult Soundgarden énekeseként, dalszerzőjeként, gitárosaként Chris Cornell a kilencvenes évek grunge rock mozgalmának egyik kiépítője volt. A csapat, amelyet sokáig a Nirvana egyik vetélytársaként emlegettek, hat stúdióalbumot készített 1988 és 2012 között, a Black Hole Sun című dalukhoz készült klip 1994-ben az egyik legtöbbet játszott felvétel volt a Music Televisionön.

Ez a dal 1995-ben Grammy-díjat nyert a legjobb hard rock előadás kategóriában, és szintén elnyerte a rangos elismerést a Spoonman című felvétel ugyanebben az évben mint a legjobb metál előadás. Chris Cornell másik csapatával, az Audioslave-vel három lemezt készített.

Érdekelte a filantrópia, a Chris and Vicky Cornell Alapítványon keresztül támogatta az otthontalan, szegény, elhanyagolt és erőszak által fenyegetett gyerekeket.

Reklám