Az üres adathordozók után tavaly befizetett díjakból mintegy 1,4 milliárd forint folyt be, amelyet az Artisjus június közepén utal át a Nemzeti Kulturális Alapnak. Mindezt a Music Hungary zeneipari konferencián jelentették be, ahol a Cseh Tamás Program eddigi sikereiről is beszéltek. A rendezvényen L. Simon László kifejtette, szerinte az országimázs építésénél is ki kell használni a könnyűzenében rejlő potenciált.

Szintén beszédes, hogy a kezdeményezés révén idén már 34 klubban mintegy 500 koncert zajlott le – hangsúlyozta az alelnök, aki szerint a korábbi bírálók is elismerték már, hogy jó helyre került a pénz.
Az NKA Cseh Tamás Programjának célja a magyar könnyűzene támogatása, színvonalas produkciók fellépési lehetőségeinek, külföldi népszerűsítésének elősegítése – olvasható a csehtamasprogram.hu honlapon. Elindulását 2014. május 12-én Balog Zoltán emberi erőforrások minisztere, az NKA elnöke, és L. Simon László államtitkár, a program kidolgozásának irányítója jelentette be.
A kezdeményezés Ideiglenes Kollégiuma induló zenekarokat, vidéki klubokat, vidéki és kisközösségi tv-ket és rádiókat, valamint print és online médiát, előzenekaros koncerteket, nemzetközi turnékat és promóciót támogat pályázatos formában, emellett magyar könnyűzenei örökség megőrzésére, zenei menedzsment oktatásra és a vidéki tehetségkutatók támogatására is külön alprogramot hoztak létre.



