Kecskemétre érkeztek a késő római császárkori Seuso-kincsek

Megnyílt a vándorkiállítás

Kultúra
  • 2018.01.31. - 00:27

Tegnaptól a Cifrapalotában, Kecskeméten látható a Seuso-kincset bemutató vándorkiállítás. Mint Varga Benedek, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója a kiállítás megnyitóján hangsúlyozta, a késő római császárkor egyik legjelentősebb ezüst leletegyüttese olyan ritkaságot és szépséget képvisel, amely a világ bármelyik múzeumában megállná a helyét.

A hat állomásból álló országos vándorkiállítással a cél annak bemutatása, hogy a késő római időkben milyen szellemi, anyagi és kulturális színvonal jellemezte Pannónia társadalmi elitjének életét. Kecskeméten a Katona József Múzeum Cifrapalota kiállítóhelyén látható tárlatra február 18-ig várják az érdeklődőket.
Reklám