Huszonöt országból negyven fellépő érkezik a Müpába október 13. és 16 között, a CAFe Budapest és a Hangvető szervezésében megvalósuló első Budapest Ritmo világzenei fesztiválra.
A szervezők szándéka az, hogy a Budapest Ritmo az egész térség legfontosabb világzenei eseménye legyen, ahol Közép- és Kelet-Európa zenészei bemutatkozhatnak, ezért a program mintegy harmadát a Magyarországról és a régióból érkezők adják. Az elmúlt évek legnagyobb világzenei sztárjai közül is többen fellépnek, mint például a mauritániai Noura Mint Seymali, a kolumbiai Meridian Brothers, a török Omar Faruk Tekbilek.
Három magyar „ősbemutatót” is láthat a közönség: Szalóki Ági, Lakatos Mónika és Pandzarisz Dina vokális triójának bemutatkozását, Balogh Kálmán és Lukács Miklós cimbalmosok közös játékát az egyiptomi Tarek Abdallahhal, valamint Both Miklós különleges, ukrajnai gyűjtéseken alapuló műsorát.
A szervezők közlése szerint a Fesztivál Színházban az elmélyülésé, a Müpa Átriumában elhelyezett ideiglenes színpadon a felfedezésé, a sátorban a bulizásé lesz a főszerep. A fesztivál egyúttal ízelítőt ad az idén Spanyolországban megrendezendő WOMEX műsorából is: egy héttel az esemény előtt a beválogatott zenekarok közül több Budapesten is koncertet ad majd, köztük a Sierra Leone-i Kondi Band, a portugál–angolai Throes and The Shine, a francia–japán Maia Barouh, valamint a norvég–számi Vassvik.



