Megkezdődött a tatai Esterházy-kastély felújítása, a kétszázötven éves épületegyüttes helyreállítása a Nemzeti kastélyprogram része – mondta el a város polgármestere a távirati irodának.
Esterházy Miklós (1711–1765) testőrkapitány 1762-ben kapta meg a tatai és gesztesi birtokot, és még ebben az évben megbízta Fellner Jakabot tatai rezidenciája terveinek elkészítésével. I. Ferenc osztrák császár és magyar király itt írta alá 1809-ben a bécsi békét. Itt fogták el 1921 októberében az utolsó magyar királyt, IV. Károlyt és feleségét a sikertelen visszatérési kísérletük után.
Az Esterházy-kastély a második világháborút követő államosítás után idegszanatóriumként működött.



