Ferenc József és felesége, Erzsébet koronázásának százötvenedik évfordulója alkalmából nyílt jövő nyárig látogatható kiállítás a budavári Nagyboldogasszony-, közismertebb nevén Mátyás-templomban tegnap.

A koronázási ceremónia tárgyait és az eseménysorozatot a földszinti Gara-kápolnában lehet megismerni, az emeleti Máltai Lovagteremben pedig Erzsébet királyné életét mutatják be. A megnyitón Süllei László, a Mátyás-templom plébánosa (képünkön balra) arra emlékeztetett, hogy ez a koronázás eltért korábbi hagyományoktól, Habsburg György (jobbra) pedig a kiegyezés pozitívumait emelte ki a köszöntőjében.



