Eger és Debrecen is megkezdi az EKF-pályázást

Kultúra
  • 2017.02.25. - 01:16

Ünnepélyes keretek között Debrecenben csütörtök este hivatalosan is elindították az Európa Kulturális Fővárosa () 2023 cím elnyerésére irányuló pályázati folyamatot.

A távirati iroda jelentése szerint Papp László polgármester közölte: a debreceni önkormányzat valamennyi pártjának és szerveződésének képviselője közös nyilatkozatot írt alá a támogatásukról. Korábban is jelentkeztek, de 2010-re Pécs nyerte el a címet, Debrecen így is teljesítette akkori vállalásait: megépült a MODEM, a Kölcsey Központ, és megújult a Nagyerdei Szabadtéri Színpad is – mondta a polgármester. A következő években pedig közlése szerint megújul a Csokonai Színház, befejezik a Latinovits Színház belső kialakítását, és egy komolyzenei koncertterem is felépülhet. A politikus hozzátette: a térség településeivel Debrecen 2023-ban egy kulturális háló centruma szeretne lenni. A bejelentés után Gulyás Gábor, a program főtanácsadója bemutatta a pályázat logóját is. Tegnap pedig az egri önkormányzat közölte, hogy szintén megkezdik a pályázati folyamatot a 2023-as EKF-címért.
Reklám