Búcsú

Utolsó útjára kísérték Csete György építőművészt a Farkasréti temetőben

Kultúra
  • 2016.07.19. - 01:32

Végső útjára kísérték tegnap a budapesti Farkasréti temetőben Csete György építészt, a nemzet művészét, az organikus iskola egyik alapítóját, Kossuth-díjas alkotót, a Magyar Művészeti Akadémia tagját.

Csetei
(Fotó: MTI/Máthé Zoltán)

Bölcskei Gusztáv, a Debreceni Református Hittudományi Egyetem rektora beszédében a távirati iroda szerint felidézte, hogy Csete újjáélesztette a debreceni református kollégium baráti körét. Finta József építész azzal búcsúzott, hogy kollégáját nem az anyag és a forma, hanem az épület üzenete érdekelte. A temetést Fekete Károly, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke (képünkön balra) vezette, kiemelve, hogy az elhunyt alkotásaiban ősi és népi hagyományok, valamint keresztyén tradíció egyesült.

Reklám