Hat bemutatót tervez a most kezdődő évadban a fővárosi Örkény István Színház, amely új játszóhellyel és társulati tagokkal bővül.
Vattamány Zsolt, a VII. kerület polgármestere és Mácsai Pál, az Örkény Színház igazgatója bejelentette: a teátrum használatba veheti a Shure Stúdiót, a Budapesti Kamaraszínház egykori játszóhelyét, a kerület támogatást ad a rossz állapotú teremben a színpadi világítás korszerűsítéséhez. Az évadnyitó sajtótájékoztatón elhangzott, hogy az Asbóth utcai másik teremről, az Ericsson Stúdióról – ahol színház-pedagógiai programot valósítana meg az Örkény – egyelőre folytatódnak a tárgyalások. Mácsai közlése szerint Csákányi Eszter térdműtétje miatt a Molnár Ferenc-bemutatót elhalasztották, így Bagossy László rendezésében Csehov Három nővér című műve lesz az első premier. Műsorra tűzik Eörsi István Emlékezés a régi szép időkre című művét, az október 23-i bemutató a CAFe Budapest Kortárs Művészeti Fesztivál támogatásával és az ötvenhatos emlékév részeként valósul meg. Ascher Tamás rendezésében 2017 februárjában Thomas Mann József és testvérei című művét tűzik műsorra. Az Anyám tyúkja (2.) című produkciót január 22-én láthatja először a közönség Mácsai Pál rendezésében, aki elmondta: a hatodik premierről egyelőre nem döntöttek. E hét szombaton tartják a Madách téren az Örkény kert évadkezdő fesztivált, a fellépők között lesz Kocsis Zoltán és Kelemen Barnabás, az Angelica Leánykar, valamint Lukács Miklós és Balogh Kálmán cimbalomduója, illetve a Snétberger Zenei Tehetség Központ hallgatói. Az igazgató arról is beszélt, hogy huszonöt kortárs költőt kértek fel arra: a társulat tagjainak írjanak verset, az évadnyitó társulati ülésen sorsolták ki, mely költő melyik színésznek. A verseket december 29-től a január 22-i Magyar kultúra napjáig naponta osztják meg az interneten.