Átadták a Dömötör-díjakat a szegedi teátrumban

Az évad legjobbjai

Kultúra
  • 2018.05.28. - 00:49

Huszadik alkalommal adták át a szegedi teátrum szakmai elismerését, a Dömötör-díjakat szombaton este. Az életműdíjas Nagy László, a Szegedi Nemzeti Színház korábbi direktora lett.

A távirati iroda tudósítása szerint a legjobb férfiszínésznek Pataki Ferencet választották Salieri megformálásáért az Amadeusban, ennek látvány- és jelmeztervezői, Debreczeni Bori és Ignjatovic Kristina is díjat kaptak. A legjobb színésznő Szilágyi Annamária lett a XIV. René című darabban nyújtott alakításáért. A legjobb opera-énekesnőnek a Carmenben Micaëlát alakító Kónya Krisztiánát választották, a legjobb operaénekesnek László Boldizsárt, az Ernani címszerepéért, Toronykőy Attila pedig ennek színreviteléért a legjobb rendezőnek.
Reklám