Szörényi Levente (képünkön), a Vujicsics, Ferenczi György és a Rackajam, Csík János és az Esszencia zenekar, a Budapest Bár, Petruska András, a Dresch Quartet, a Fonó Zenekar, a Makám, valamint a Kaláka együttes is fellép június 29. és július 2. között az egri Kaláka Fesztiválon – közölte a szervező Gryllus Dániel.

A távirati iroda tudósítása szerint a tegnapi sajtótájékoztatón arról is szólt, hogy Arany János születése kétszázadik évfordulójának szentelik a nulladik napot, a Kaláka megzenésített Arany-verseket játszik Huzella Péter és Lackfi János közreműködésével, Dsupin Pál és Csergő-Herczeg László népzenész pedig a költő Daloskönyvét szólaltatja meg. A fesztivált kézműves vásár és mesterségek bemutatója is kíséri.



