A kormány, a humántárca javaslatára, háromszázmillió forint rendszeres támogatásban részesíti a Magyar Rádió zenei együtteseit, a szimfonikus zenekart, a vegyeskart és a gyermekkórust – jelentette be tegnap Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere.

A tárcavezető együttműködési megállapodást írt alá Vaszily Miklóssal, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap vezérigazgatójával és Kovács Gézával, a Közszolgálati Kulturális Előadó-művészeti Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatójával. Balog Zoltán azzal indokolta a döntést, hogy az együttes a klasszikus művek bemutatásán túl elősegíti a kortárs magyar zeneművészet népszerűsítését, valamint nemzeti értéket képvisel.



